Zdjęcie: Pixabay

W szpitalu zakaźnym w Łańcucie zmarł 65-letni mężczyzna, który chorował na COVID-10 – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. 

Po godz. 10:00 resort przekazał, że w Polsce potwierdzono 170 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (najwięcej na Dolnym Śląsku – 76), zmarło także sześć osób z COVID-19. Na Podkarpaciu odnotowano jeden nowy przypadek zakażenia – u mężczyzny w „sile wieku” z powiatu tarnobrzeskiego, który przebywa w izolacji.

Na Podkarpaciu zmarła także kolejna osoba zarażona koronawirusem. To 65-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu zakaźnym w Łanucie. Sanepid poinformował, że 65-latek zmarł w sobotę, 9 maja. To już 28. ofiara śmiertelna koronawirusa w naszym województwie. Chorobę COVID-19 stwierdzono już u 371 osób, z czego 249 wyzdrowiały. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie przebadano dotychczas 12 412 próbek na obecność koronawirusa. Dodatkowo, inne komercyjne laboratoria na Podkarpaciu od 1 marca do 30 kwietnia br. przebadały 609 próbek.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama