Zdjęcie: Pixabay

Już 129 przypadki koronawirusa stwierdzono na Podkarpaciu – poinformowała w sobotę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce odnotowano 120 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej osób na COVID-19 zachorowało w województwie śląskim – 50. Wśród nowych zakażeń 4 stwierdzono na Podkarpaciu, tym samym liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła do 129.

COVID-19 stwierdzono u czterech osób: młodej kobiety z powiatu rzeszowskiego, kobiety w sile wieku, młodego mężczyzny i dziecka (z powiatu leskiego). – Wszystkie osoby znajdują się w izolacji – poinformował dr Adam Sidor, dyrektor podkarpackiego sanepidu. 

W naszym regionie dotychczas wykonano 3201 testów na obecność koronawirusa. Na Podkarpaciu zmarło pięć osób, które zachorowały na COVID-19. Dotychczas wyzdrowiało 7 osób. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w całym kraju koronawirusem zaraziło się już 3503 osób, z czego 73 zmarło. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W sobotę resort poinformował o śmierci 67-letniej kobiety z Częstochowy i 88-letniej kobiety z Raciborza. Obie miały “choroby współistniejące”. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama