Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Już 121 przypadki koronawirusa stwierdzono na Podkarpaciu – poinformowała w piątek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce odnotowano 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej osób na COVID-19 zachorowało w województwie śląskim – 125. Wśród nowych zakażeń 8 stwierdzono na Podkarpaciu, tym samym liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła do 121.

COVID-19 stwierdzono u pięciu osób z powiatu tarnobrzeskiego: trzech kobiet w sile wieku, a także u starszego i młodego mężczyzny. Koronawirusem zaraziły się również dwie osoby z powiatu rzeszowskiego: młoda i starsza kobieta. Badania laboratoryjne potwierdziły także koronawirusa u starszej kobiety powiatu przeworskiego.  

– Wszystkie osoby znajdują się w ścisłej kwarantannie – poinformował dr Adam Sidor, dyrektor podkarpackiego sanepidu. 

W naszym regionie dotychczas wykonano 2943 testów na obecność koronawirusa. Na Podkarpaciu zmarło pięć osób, które zachorowały na COVID-19. Dotychczas wyzdrowiało sześć osób. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w całym kraju koronawirusem zaraziło się już 3149 osób, z czego 59 zmarło. 

W piątek resort poinformował o śmierci 80-letniej kobiety ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letniej kobiety ze szpitala w Poznaniu. Obie miały “choroby współistniejące”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: