Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Ważny komunikat wydała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Woda w miejskim kąpielisku Żwirownia nie nadaje się do kąpieli.

Komunikat na ten temat sanepid wydał w czwartek (4 sierpnia). Woda w kąpielisku przy ulicy Kwiatkowskiego nie nadaje się do kąpieli ze względu na zakwit sinic. Podczas zakwitu woda staje się zielona, mętna i miejscami spieniona. Zakwit sinic zwykle trwa kilka dni.

 

Ponad 50 procent zakwitów sinicowych tworzonych jest przez gatunki toksyczne. Kontakt z sinicami może powodować gorączkę, osłabienie, jadłowstręt, wymioty, wysypkę na skórze, swędzenie i łzawienie oczu, bóle mięśni i stawów. 

W związku z zakwitem sinic, na Żwirowni wywieszono czerwoną flagę, a to oznacza zakaz kąpieli. Podczas upalnych dni pozostaje wam szukać ochłody na basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu Rekreacji przy ulicy Pułaskiego.  

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zakaz kąpieli w Żwirowni obowiązuje do odwołania. ROSiR zlecił już badania wody w miejskim kąpielisku. Wyniki mają być znane w poniedziałek. Wtedy zapadnie decyzja o otwarciu lub dalszym zamknięciu Żwirowni.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama