Zdjęcie: Materiały prasowe

Podniesienie efektywności działań w obszarach naukowym, dydaktycznym, edukacyjnym oraz promocyjnym – to cel współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego i firmy Sanofi. Obie strony w środę podpisały w tej sprawie list intencyjny.

Sanofi to działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego. Firma zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych.

Sanofi zdecydowała się na podjęcie współpracy z Uniwersytetu Rzeszowskiego, by łączyć środowisko biznesu z naukowym, co ma przynieść efekty dla polskiej gospodarki.  List intencyjny jest pierwszym do tego krokiem.

– Wierzymy, że podpisanie tego dokumentu przyczyni się do rozwoju innowacji w regionie i wpłynie pozytywnie na podnoszenie jakości kształcenia oraz lepsze rozumienie wzajemnych potrzeb środowiska naukowego i biznesowego – mówi Magdalena Kruszewska, prezes Sanofi Polska.

Zarówno firma, jak i UR zadeklarowali w liście wymianę dobrych praktyk i doświadczeń. Współpraca będzie obejmowała m.in. udostępnianie zakładu produkcji Sanofi w celach dydaktycznych, a także działalność promocyjną oraz komercjalizację badań naukowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego będą mogli w Sanofi odbywać staże i praktyki zawodowe. Uczelnia ma z firmą prowadzić wspólne projekty edukacyjno-promocyjne.

Listu intencyjny w imieniu Sanofi podpisał Marek Ruchała, dyrektor rzeszowskiego zakładu produkcyjnego firmy, a UR reprezentował rektor uczelni prof. Sylwester Czopek.

Fabryka Sanofi w Rzeszowie jest jedną ze 112 na świecie. Firma zatrudnia w Polsce ponad 1000 osób.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama