Reklama

Bezpłatne badania cukru będzie można zrobić w piątek (15 lipca) podczas 73. Tour de Pologne w Rzeszowie. Nie zabraknie atrakcji także dla najmłodszych.

[Not a valid template]

 

Stoisko kampanii „Ścigamy się z cukrzycą” będzie dostępne dla mieszkańców Rzeszowa w godzinach przejazdu zawodników wyścigu kolarskiego – od ok. godz. 13:20 do 19:00 przy al. Cieplińskiego.

– Każdy, kto je odwiedzi, będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania cukru w naszym diabetobusie, a także konsultacji podologicznej (badanie stopy cukrzycowej) – informuje Angelika Waszkiewicz, koordynator kampanii „Ścigamy się z cukrzycą”.

Jednak to nie wszystkie atrakcje. Na miłośników kolarstwa czekac będzie profesjonalny symulator rowerowy, na którym będzie można poczuć się jak jeden z zawodników Tour de Pologne. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali kącik zabaw.

„Ścigamy się z cukrzycą” to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna zainicjowana przez organizacje reprezentujące środowisko osób z cukrzycą w Polsce.

– Naszym celem jest zwrócenie społecznej uwagi na cukrzycę oraz aktywność fizyczną, jako element profilaktyki i terapii cukrzycy: potrzeby pacjentów i priorytety ochrony zdrowia w odniesieniu do zapobiegania, leczenia i edukacji w tej chorobie przewlekłej – wyjaśnia Angelika Waszkiewicz.

Kampanię wspiera premier Beata Szydło, a także PKOl, prezydenci Rzeszowa i Nowego Sącza. Ambasadorem kampanii jest złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Michał Jeliński.

W tegorocznym Tour de Pologne po raz pierwszy wystartowała wyczynowa drużyna kolarska – Team Novo Nordisk – złożona wyłącznie z zawodników z cukrzycą. Podczas wyścigu na jego trasie będą oni informować i edukować Polaków na temat cukrzycy.

Więcej informacji o TdP w Rzeszowie możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ. Wyścigowi patronuje Rzeszów News.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: