Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce zatrzymali dwie osoby poszukiwane Europejskim Nakazem Aresztowania. Jedną z nich jest Ukrainiec, podejrzany o handel ludźmi na terenie Belgii. 

W ub. sobotę (29 stycznia) strażnicy graniczni w Krasnem koło Rzeszowa zatrzymali do kontroli drogowej busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podróżowali nim obywatele Ukrainy.

Pogranicznicy ustalili, że kierowca busa 34-letni Ukrainiec jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. ENA wydała za nim Belgia, której organa ścigania poszukiwali Ukraińca w związku z popełnionymi przestępstwami dotyczącymi handlu ludźmi.

34-latek został zatrzymany. W najbliższym czasie czeka go ekstradycja do Belgii.

We wtorek (2 lutego) z kolei pogranicznicy zatrzymali w Zarzeczu, także koło Rzeszowa, do kontroli osobowego mercedesa, którym podróżowało trzech obywateli Rumunii.

W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się, że jeden z pasażerów 56–letni mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie organa ścigania. Obywatel Rumunii podejrzany jest o kradzież mienia na terenie Niemiec.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

– Dalsze czynności związane z zastosowaniem tymczasowego aresztowania oraz przekazania  belgijskim i niemieckim organom ściągania będą prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie – poinformowała Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama