Zdjęcie: Materiały firmy Ailleron
Reklama

Do 23 maja trwają zapisy do kolejnej edycji Scratch Academy. Bezpłatne zajęcia z programowania odbędą się w Rzeszowie w najbliższą sobotę (26 maja).

Organizatorem Scratch Academy jest firma Ailleron. Pierwsza zajęcia odbyły się w 2016 r. Do tej pory przeprowadzono 18 otwartych warsztatów. Scratch Academy pokazuje, jak wiele możliwości daje praca z komputerem i tabletem. Dzieci uczą się programowania za pomocą języka Scratch, stworzonego specjalnie z myślą o najmłodszych.

Za pomocą poleceń blokowych dzieci mogą poznać i zrozumieć zasady programowania w przyjazny dla nich sposób, dając możliwość stworzenia prostych gier i animacji.

– Oczywiście tworzenie gry to nie jedyne, co można zrobić ze Scratch. Na stronie są miliony projektów, wszystko – od animowanych historyjek do szkolnych projektów naukowych, animowanych oper mydlanych, wirtualnych zestawów budowlanych, klasycznych gier wideo, sondażów politycznych, samouczków trygonometrii, interaktywnej grafiki, a także interaktywnych kartek na Dzień Matki – twierdzi twórca języka Mitch Resnick.

Podczas zajęć wykorzystywane jest również Makey Makey. Jest to urządzenie, które pozwala nadać przedmiotom codziennego użytku nową, zaskakującą funkcję. Dla przykładu, owoce podpięte do Makey Makey stają się instrumentami muzycznymi, a zwykły kawałek kartonu przemienia się w interaktywną matę do tańca. Możliwości wykorzystania tego zestawu są nieograniczone.

Program zajęć stale się wzbogaca i zaskakuje nowymi propozycjami. Na ostatnich warsztatach uczestnicy mieli okazję poznać Dasha i Dota (producent Wonder Polska) – niebieskie roboty, które można zaprogramować na wiele sposobów.

– Chcielibyśmy, żeby dzieci miały jak ułatwiony start. Im więcej przydatnych umiejętności zdobędą podczas edukacji szkolonej, tym łatwiej będzie im odnaleźć się w dorosłym życiu. Pokazujemy też, że proces tworzenia nowoczesnych technologii to przede wszystkim radośnie spędzony czas – mówi Magdalena Krzysztoń z Ailleron.

Najbliższe warsztaty Scratch Academy odbędą się 26 maja w siedzibie firmy Ailleron w Rzeszowie. Zapisów można dokonać za pomocą formularza na stronie scratch.ailleron.com. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: