Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Nisku
Reklama

Za kradzież sprzętu elektronicznego o wartości prawie 3 tys. zł odpowie 22-letnia kobieta. Wpadła po tym, jak zrobiła sobie popularne „selfie” na skradzionym tablecie.  

W styczniu policjanci z Niska ustalili, że w jednym z lombardów na terenie Stalowej Woli zastawione są słuchawki pochodzące z kradzieży, do której doszło w listopadzie ubiegłego roku. Policjanci zabezpieczyli je i zwrócili poszkodowanemu.

– Słuchawki zniknęły z domu mieszkańca Ulanowa po wizycie 22-latki. Okazało się, że młoda kobieta skradła również dwie konsole do gier i aparat fotograficzny. Słuchawki warte 1000 złotych sprawczyni zastawiła z lombardzie za 200 złotych. Za taką samą kwotę sprzedała na portalu internetowym konsole i aparat – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nisku.  

Kobieta okradła również innego znajomego. Pod pretekstem pomocy w konfiguracji komputera, zabrała z domu tablet, który następnie wymieniła na skuter. Niepodważalnym dowodem w sprawie było zdjęcie kobiety (tzw. „selfie”) uwiecznione na skradzionym tablecie.

W poniedziałek 22-latka usłyszała zarzuty kradzieży sprzętu elektronicznego. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Nisku
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Nisku

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: