Z czterema złotymi medali wrócili rzeszowscy karatecy z XX Mistrzostw Polski Oyama Karate w Kata, które odbyły się 29 marca w Tychach. W zawodach wzięło udział około 170 zawodników z całej Polski.

Po wewnętrznych, klubowych eliminacjach, do reprezentacji Klubu Sportowego Oyama Rzeszów zostali wybrani najlepsi. Do Rzeszowa wróciło aż 7 pucharów i czterech Mistrzów Polski.

Najmłodsza mistrzyni, Gabriela Sudoł zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek młodszych. Znakomicie spisał się również senior Rafał Świder, który w konkurencji kata nie miał sobie równych i obronił tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku.

W konkurencji kobudo (kata z bronią) Rafał wywalczył brąz. Swój tytuł obroniła także seniorka, obecna Mistrzyni Europy w kata, Iwona Stręk, która po wielu pojedynkach zdobyła złoto w konkurencji kata.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Klaudia Bajrasz została Mistrzynią Polski w konkurencji kobudo seniorek. Patryk Kosturek, debiutujący w kategorii seniorów, wywalczył srebrny medal.  W kategorii seniorów – mistrzów (czarne pasy) swoich sił próbował Mateusz Kosturek, który ostatecznie zajął trzecie miejsce.

W kategorii młodzików Rzeszów reprezentowali: Aleksander Oleszek, Tomasz Słoma oraz Maja Woźniak . W kategorii dziecko swoich sił próbowała Malwina Woźniak.  Świetnie spisali się też Jakub Depa oraz Kacper Oleszek, jednak musieli oni uznać wyższość przeciwników. Natalia Orzech  – dzielnie walczyła w kategorii juniorek, a w nieco starszej kategorii rywalizowała Aleksandra Mazur (junior starszy).

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama