Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

W drugą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza, byłego prezydenta Gdańska, w czwartek (14 stycznia) na Rynku w Rzeszowie zostaną zapalone znicze w kształcie serca.

Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem 13 stycznia 2019 roku podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Lekarzom nie udało się uratować jego życia, Adamowicz zmarł na następny dzień (14 stycznia) w szpitalu. 

Druga rocznica śmierci byłego prezydenta Gdańska będzie uczczona w całej Polsce, m.in. w Rzeszowie. W czwartek na Rynku zaplanowano „Serce dla Pawła Adamowicza”. 

„Od jego śmierci minęły dwa lata, a my wciąż słyszymy słowa niosące nienawiść, które odbierają innym godność, które mogą doprowadzić do przemocy i tragedii” – informuje Komitet Obrony Demokracji na Podkarpaciu, organizator wydarzenia. 

„Paweł Adamowicz w swoich ostatnich słowach mówił o solidarności i dzieleniu się dobrem. 14 stycznia przyjdźmy indywidualnie wybierając Sobie dowolny czas między 17:00 i 20:00 z zachowaniem wszelkich zasad antypandemicznych na Rynek naszego miasta” – dodaje KOD.

„Zapalmy światła, ustawiając je w kształt serca, podobnie jak dwa lata temu. Niech symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży” – zachęcają organizatorzy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama