Zdjęcie: Pixabay

O trzech włamaniach do mieszkań na os. Gromskiego w Rzeszowie powiadomiono policję. Złodzieje okradli mieszkania, gdy lokatorów nie było w domu. 

Informacje na ten temat pojawiają się już na facebookowych grupach związanych z osiedlem Gromskiego. Jedna z kobiet napisała, że nie było jej w domu od 28 kwietnia, wróciła dopiero w czwartek rano, 4 maja. W tym czasie mieszkanie zostało okradzione. 

„Mieszkanie było zamknięte na oba zamki i takie też zastaliśmy” – napisała w czwartek mieszkanka bloku nr 3 przy ulicy Gromskiego. 

Straty po kilka tysięcy złotych

Policja potwierdza, że doszło do włamania. I to niejednego na tym osiedlu podczas długiego majowego weekendu. – Mamy trzy zgłoszenia – mówi asp. Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Ostatnie zgłoszenie jest właśnie z czwartku. Dwa poprzednie z 2 i 3 maja. – Dotyczą okradzionych mieszkań w trzech różnych budynkach. Z mieszkań ukradziono pieniądze, biżuterię, alkohol i perfumy – mówi Tomasz Drzał.

Straty w każdym z trzech przypadków właściciele mieszkań oszacowali na kilka tysięcy złotych. Gdy o włamaniach powiadomiono policję, na miejsce pojechali funkcjonariusze, by zabezpieczyć ślady. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Widocznych śladów włamań nie stwierdzono. Nie wiemy na razie, jak sprawcy weszli do mieszkań. Na pewno w mieszkaniach w tym czasie lokatorów nie było. Wyjechali na długi majowy weekend – dodaje asp. Drzał. 

Złodziei, jak na razie, nie udało się namierzyć. Wyjaśnianiem włamań zajmują się policjanci z Komisariatu Policji II przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej. To oni sprawdzają m.in. monitoringi i przesłuchują sąsiadów, analizują podobne sprawy z przeszłości. 

Zwracajcie uwagę na obcych

Policja apeluje, by zwracać uwagę na postronne osoby, które kręcą się na osiedlach, i samochody, którymi podjeżdżają w okolice bloków. To może być sygnał, że na osiedlu grasują złodzieje i obserwują domowników. 

– Natychmiast trzeba nas powiadamiać. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy – 112. W rejonie ulicy Gromskiego będzie więcej patroli – obiecuje Tomasz Drzał z KMP w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama