Zdjęcie: Materiały National Geographic

„Geniusz” to najnowsza  produkcja National Geographic, której premiera zapowiedziana jest na 23 kwietnia. Rzeszowianie pierwszy odcinek serialu o Albercie Einsteinie będą mogli zobaczyć już 19 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej.

Na PRz odbędzie się przedpremierowy pokaz serialu  National Geographic  „Geniusz”, do którego scenariusz powstał w oparciu o biografię Alberta Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona.

– Chcemy, by jako pierwsi zobaczyli go ludzie hołdujący w życiu akademickim podobnym co Einstein zasadom, przekraczający granice, otwierający umysły na nowe koncepcje, unikający słowa „niemożliwe” – informuje  Magdalena Strobel z Networks Group.

– Współpracując już wcześniej z Politechniką Rzeszowską, mogliśmy się przekonać, że takie osobowości znajdziemy właśnie tu. Tu kształci się kadra inżynierska i menedżerska dla najlepszych przedsiębiorstw w kraju i na świecie – dodaje.

„Geniusz” to serial o wybitnym naukowcu w gwiazdorskiej obsadzie, ponieważ na srebrnym ekranie zobaczymy w roli młodego Einsteina świetnie zapowiadającego się aktora Johnnego Flynna („Sils Maria”, „Siła muzyki”, „Charlie chory z miłości”),  a rolę dojrzałego naukowca zagra Geoffrey Rush – laureat Oscara, Złotego Globu, Emmy i Tony, którego mogliśmy zobaczyć w takich produkcjach jak: „Jak zostać królem”, „Piraci z Karaibów” czy „Blask”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Reżyserem pierwszego odcinka jest zdobywca Oscara, Ron Howard, który po raz pierwszy stanie za kamerą serialu telewizyjnego. Serial będzie miał 10 odcinków, gdzie będziemy śledzić losy obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i buntowniczą naturą pracownika urzędu patentowego, który po skończeniu studiów bezskutecznie ubiegał się o posadę nauczyciela i próbował napisać doktorat, by w późniejszych latach odkrywać tajemnice atomu i wszechświata.

„Każdy kolejny odcinek będzie omawiać wybitne osiągnięcia naukowe Einsteina i jego burzliwe, pełne niuansów życie osobiste” – zapowiada National Geographic.

Premiera serii odbędzie się w przyszłym roku na antenie National Geographic Channel
Premiera na antenie kanału NG została zaplanowana na 23 kwietnia, zaś pokaz przedpremierowy w Rzeszowie odbędzie się 19 kwietnia (środa) w auli V-1 PRz (al. Powstańców Warszawy 12) o godz. 19.00. Wstęp wolny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama