Reklama

18 zarzutów dotyczących włamań do piwnic w Rzeszowie przedstawili policjanci 28-letniemu mieszkańcowi województwa warmińsko-mazurskiego. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

Powtarzające się włamania do piwnic w Rzeszowie wyjaśniali policjanci z komisariatu na Baranówce. Z ich informacji wynikało, że sprawcą może być 28-latek z Warmii i Mazur, który przebywa w Rzeszowie. Policjanci ustalili, że mężczyzna mieszka w wynajmowanych pokojach, które często zmienia.

W czwartek funkcjonariusze dowiedzieli się, gdzie 28-latek przebywa. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policja twierdzi, że mężczyzna włamywał się do piwnic.

– Wchodził do klatek schodowych, korzystając z niezamkniętych drzwi. Do poszczególnych boksów piwnicznych dostawał się wyłamując drzwi lub przecinając zabezpieczenia. Chcąc uniknąć zatrzymania, co jakiś czas zmieniał rejon działania – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna kradł wszystko, co miało jakąś wartość i co można była szybko sprzedać. Jego łupem padały przed wszystkim rowery i elektronarzędzia, ale również walizki z odzieżą, opony i sprzęt turystyczny.

– W jednym przypadku mężczyzna włamał się do garażu na budowie, gdzie przechowywane były narzędzia budowlane, które również ukradł. Skradzione przedmioty starał się szybko sprzedać przypadkowym osobom w lombardach lub za pośrednictwem portali aukcyjnych – twierdzą policjanci

28-latek z procederu uczynił się sobie źródło utrzymania.

Policjanci ustalili, że mężczyzna od kwietnia dokonał w Rzeszowie 18 włamań. Spowodowane przez niego straty oszacowane zostały na ponad 40 tys. zł. Funkcjonariusze przedstawili mu 18 zarzutów kradzieży z włamaniem. Udało im się odzyskać znaczną część skradzionych przedmiotów.

Policyjne postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, która zdecydowała, że mężczyzna po przesłuchaniu może wyjść na wolność. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, połączony z zakazem wydania paszportu.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. hehehe doooobre a babcia rabnie ze sklepu batonik dla wnuusia bo z emerytury nie starczy i idzie do pierdla – brawwwwo sedzia!!!!

    taaa imigrantow nie sprawdzaja na granicy to jemu nie uda sie wyjechac 🙂 jutro juz bezie w NRD 🙂

  2. Nic mu sąd nie zrobi… Jeszcze go przeprosi że go Policja źle traktowała, że mu kajdanki założyła… Takie mamy sądy

  3. Co to ma znaczyć , koleś tyle narozrabiał i się go puszcza wolno ?? To jest absurd istny cyrk wymiaru sprawiedliwości

Comments are closed.