Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Sześć ogródków dla Hotelu Bristol, po 1-2 dla pozostałych lokali. W sumie 33 ogródki letnie pojawią się już 10 kwietnia na Rynku w Rzeszowie.

We wtorek Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie rozstrzygnęła licytację na wynajęcie powierzchni Rynku, gdzie mieszkańcy będą mogli pod parasolami wypoczywać w okresie wiosenno-letnim do późnej jesieni. Sezon ogródkowy na Rynku rozpocznie się już 10 kwietnia, a zakończy 15 października.

Cena wywoławcza za metr kwadratowy ogródka na jeden dzień wynosiła 1 zł. Podczas licytacji wzrosła ona o 10 groszy.

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego, aby wziąć udział w licytacji, musiał zagwarantować, że jego lokal będzie nie dalej niż 20 m od ogródka. Skąd taki warunek? Głównie chodzi o toalety – miasto nie chce, aby na Rynku były stawiane przenośne szalety, a byłoby to konieczne, bo sanepid wymaga toalet w pobliżu lokali gastronomicznych.

Tradycyjnie, chętnych restauratorów na podstawienie ogródka nie brakowało. W puli byłoy 33 miejsca. W licytacji wzięło udział 24 podmioty, z czego 22 będzie mogło rozstawić swoje ogródki. Wśród nich znalazły się: Lord Jack, Hotel Bristol, Ceska Hospoda, Remont Pub, Nora Aktora, Graciarnia u Plastyków, Życie jest piękne, Czarny Kot, Hotel Ambasadorski, Soda Pub, Hola Lola, Cocktail Culture, Rdza, Pewex Pub, Freshcafe  Drink, Lychee Coctail, Hotel Bristol, Radość, Palce Lizać, Restauracja „Dess”, Kuk Nuk, Bue Bue.

Jeden ogródek będzie miała powierzchnię 54 m2. Tradycyjnie najwięcej, bo aż 6 wylicytował Hotel Bristol, pozostali mają po jednym lub dwa. Umowy dzierżawy będzie można przedłużyć nawet do 30 listopada. Za ostatni miesiąc restauratorzy zapłacą połowę mniejszy czynsz. Ratusz nie narzucał żadnych godzin od której do której mogą być czynne ogródki. O tym sami będą decydować ich właściciele.

Podobnie, jak w poprzednich latach, wszystkie ogródki muszą być w jednym kolorze – ecru, oraz wyłożone zieloną wykładziną i obsadzone roślinami. Do 15 maja ogródki mają zdobić bratki w tonacjach żółtej, mocno i jasno fioletowej, a także pomarańczowej. W lecie zaś – od 16 maja do 15 września – pelargonia bluszczowa i stojąca. Jesienią ogródki mają przyozdabiać wielobarwne chryzantemy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama