Zdjęcie: Developres Rzeszów
Reklama

5 tys. zł i zawieszenie na jeden mecz. To kara, jaką Komisja Dyscyplinarna Polskiej Ligi Siatkówki wymierzyła Jelenie Blagojević, siatkarce Developresu Rzeszów, za wpis na Twitterze.

Zaczęło się od odwołania przez PLS meczu o Superpuchar Polski 2020 im. Andrzeja Niemczyka. Spotkanie nie mogło zostać rozegrane w zaplanowanym terminie, ponieważ siatkarki Developresu Rzeszów przebywały na kwarantannie, po tym jak w zespole wykryto zakażenie koronawirusem. 

9 grudnia władze ligi zdecydowały o rozegraniu spotkania zastępczego. Rywalem Chemika Police został w nim Grot Budowlani Łódź. Rzeszowska drużyna została z niczym.

Wywołało to burzę w sportowym środowisku. Zarząd klubu ze stolicy Podkarpacia „nie dowierzał w tę decyzję” i ogłosił odwołanie od niej do sądu. Siatkarka Developresu – Jelena Blagojević – zamieściła emocjonalny wpis na Twitterze.

„Zrobiliście kupę na naszą drużynę za całą naszą ciężką pracę ostatniego sezonu!” – napisała w odpowiedzi na decyzję władz ligi. 

Zdjęcie: Twitter.com / Jelena Blagojević

Wykroczenie dyscyplinarne

W czwartek (21 stycznia) Komisja Dyscyplinarna Polskiej Ligi Siatkówki nałożyła na Jelenę Blagojević 5 tys. zł grzywny i zawiesiła ją na jeden mecz w zawieszeniu na cztery miesiące. 

Komisja uznała, że wpis siatkarki na Twitterze mógł m.in. znieważyć władze ligi.

„Wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową” – uzasadnia swój wyrok Komisja Dyscyplinarna PLS.

Orzeczenie jest nieprawomocne.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: