Reklama

– Ostatnio, kiedy byliśmy w Chinach, pytali nas o Asseco Resovię, tak samo, jak o Roberta Lewandowskiego – mówił w czwartek w ratuszu wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko podczas spotkania z siatkarzami rzeszowskiej drużyny.

[Not a valid template]

 

Władze Rzeszowa spotkały się z kapitanem Asseco Resovii Oliegem Achremem, nowym atakującym drużyny Bartoszem Kurkiem, oraz trenerem Andrzejem Kowalem i wiceprezesem klubu Bartoszem Górskim.

Podczas konferencji zaprezentowano koszulki przed nowym sezonem aktualnego mistrza Polski, które mają promować Rzeszów i Podkarpacie w Europie. Na trzech kompletach białych strojów jest napis „Visit Podkarpackie”, a także trzy charakterystyczne dla regionu zabytki: Zamek Lubomirskich, Zamek Kazimierzowski w Przemyślu oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Na czwartym czerwonym komplecie strojów znajduje się napis: „Visit Rzeszów” i przedstawiony jest rzeszowski Rynek.

– Koszulki pokazują, że warto się do nas wybrać nie tylko na mecz, ale także, by podziwiać piękne miejsca w naszym regionie. Na każdym meczu koszulki będą miały wizerunek innej miejscowości – mówił Bartosz Górski.

Asseco Resovia wizytówką Rzeszowa

Władze Rzeszowa zapewniają, że nadal będą promować miasto z pomocą Asseco Resovii. Wiceprezydent Stanisław Sienko życzył drużynie kolejnego Mistrzostwa Polski i sukcesów w Final Four.

– Dalej chcemy ściśle współpracować z klubem, bo to nasza wizytówka, którą z przyjemnością się chwalimy i z której jesteśmy dumni. Ostatnio, kiedy byliśmy w Chinach, pytali nas o Asseco Resovię, tak samo, jak o Roberta Lewandowskiego – podkreślał Sienko.

Bartosz Górski zapowiedział, że w czwartek odbędą się rozmowy prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim o zorganizowaniu w stolicy Małopolski turnieju Final Four. Prezydenci obu miast mają podpisać list intencyjny.

– Oczywiście, by zorganizować turniej finałowy, musimy najpierw wygrać rozgrywki grupowe – powiedział Górski.

Podczas spotkania w ratuszu o celach Asseco Resovii w nadchodzącym sezonem mówił trener Andrzej Kowal.

– Na pewno sukcesem będzie powtórzenie wyniku z ubiegłego sezonu. Mamy duży potencjał, by wygrywać, ale na razie będziemy skupiać się na najbliższych celach. Co będzie za miesiąc czy dwa, to sprawa drugorzędna. Oby omijały nas kontuzje, a wtedy może być to wyjątkowy sezon – ocenia Kowal.

– Tak pokieruję zespołem, aby do każdej kolejnej gry zawodnicy podchodzili z wiarą i energią – dodał szkoleniowiec rzeszowskiej drużyny.

Zostawią serce na boisku

Olieg Achrem uważa, że Asseco Resovia ma teraz jeszcze mocniejszy skład, niż w minionym sezonie. Kapitan drużyny twierdzi, że to ma sprawić że resoviacy będą także triumfować w Lidze Mistrzów. – Na pewno każdy z nas odda serce na boisku, żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki – zapowiada Achrem.

Bartosz Kurek cieszy się, że może grać w Rzeszowie. – Klub związany jest z miastem i jest jego wizytówką. Obiecuję, że na parkiecie zostawię swoje serce tak, aby kibice przychodzący na mecze byli jak najbardziej zadowoleni – powiedział nowy atakujący Asseco Resovii.

Dodał, że jest gotowy do rozpoczęcia treningów. – Czuję się świetnie, nic mi nie dolega – powiedział Kurek.

W sobotę prezentacja

Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi na Podpromiu jest zaplanowany na 7 listopada z BBTS Bielsko-Biała. Ale pierwszy mecz w rzeszowskiej hali resoviacy rozegrają 4 listopada o 18:00 w Lidze Mistrzów. Rywalem Asseco Resovii będzie szwajcarski zespół #Dragons Lugano.

Kibice będą mogli się spotkać z resoviakami już w najbliższą sobotę (24 października) w Galerii Rzeszów, gdzie odbędzie się prezentacja drużyny. Początek o godz. 16:00. Gwiazdami muzycznymi będą Donatan & Cleo.

(wb, kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

https://www.youtube.com/watch?v=C0KxggAvC6k&feature=youtu.be

Reklama