Około 50 zawodników rywalizuje w I Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego we Wspinaczce Sportowej w Rzeszowie. Najlepsi zawodnicy 8-metrową ściankę są w stanie pokonać poniżej 4 sekund.

[Not a valid template]

 

Zawody zaczęły się w sobotę rano na dwóch ściankach wspinaczkowych na Politechnice Rzeszowskiej i Uniwersytecie Rzeszowskim. Ściana PRz miała 7 m, UR – 8 metrów.

Zawody są podzielone na rywalizację uczelni i open. W tej pierwszej uczestniczą studenci PRz, UR, a także Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie i PWSZ w Tarnobrzegu.

Zawodnicy w pierwszej części mieli pokonać ściankę jedną z pięciu dróg. Najwięcej punktów zdobywał ten, komu udało się wspiąć najwyżej. – Rywalizacja przebiega bardzo pozytywnie. Nie było protestów, co w tej dyscyplinie często się zdarza – mówi Arkadiusz Mach, jeden z organizatorów zawodów.

Najlepszą uczelnią w tej rywalizacji okazała się Politechnika Rzeszowska, drugie miejsce zajął Uniwersytet Rzeszowski, trzecie PWSZ w Tarnobrzegu, czwarta była PWSZ w Krośnie.

Druga część zawodów polega na jak najszybszym wspięciu się na szczyt ścianki. Ta część rywalizacji rozpocznie się na UR przy ul. Kasprowicza 1 od godz. 16:30 i potrwa do 19:30. W finałowej rozgrywce uczestniczyć będzie 8 mężczyzn i 4 kobiety.

– Ta ścianka nie jest tak trudna. W tej rywalizacji chodzi o czas. Najlepsi zawodnicy ściankę pokonują poniżej 4 sekund. Zwycięzców zawodów poznamy po zsumowaniu punktów z obu konkurencji – wyjaśnia Arkadiusz Mach.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama