Zdjęcie: Maciej Rałowski / materiały Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Reklama

Po długiej nieobecności do gry wracają rzeszowskie teatry. “Siemaszka” i “Przedmieście” przygotowały dla swoich widzów walentynkowe propozycje. 

Teatry, które pozostawały zamknięte od 7 listopada ubiegłego roku, mogą wznowić działalność artystyczną 12 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym. Publiczność wypełni tylko 50 proc. dostępnych miejsc, obowiązywać będą maseczki i dezynfekcja rąk.

Kupidyn w “szołbiznesie”

W walentynkowy weekend Teatr im. Wandy Siemaszkowej wystawi na dużej scenie “Show and go!” w reż. Jerzego Satanowskiego. Spektakl zaplanowany jest na godz. 19:00 w sobotę i na godz. 15:30 i 18:00 w niedzielę. Bilet normalny: 50 zł, ulgowy: 35 zł.

„Show and go!” to muzyczny pastisz popularnych telewizyjnych programów typu „talent show”. Z humorem i bez taryfy ulgowej odsłania mechanizm ich działania. Spektakl opowiada o trojgu pozbawionych empatii, narcystycznych jurorach, którzy bardziej dbają o autopromocję niż o rzuconych im na pożarcie uczestników.

Występują: Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Dagny Mikoś, Paulina Sobiś (gościnnie), Mateusz Mikoś, Robert Żurek Muzycy: Fabian Włodarek, Wiesław Wysocki, Konrad Kubicki i Krzysztof Łochowicz.

20 i 21 lutego “Siemaszka” zaprezentuje “Kolację dla głupca”, a 27 lutego – premierowo – “Granicę” w reż. Katarzyny Szyngiery. 

“Kroniki podwórkowe”

Zdjęcie: materiały Teatru Przedmieście

14 lutego otwarty dla widzów będzie także Teatr Przedmieście. Na jego deskach zagoszczą “Kroniki podwórkowe” w reż. Anety Adamskiej. Początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 30 zł. 

Spektakl jest próbą cofnięcia się do dzieciństwa, którego krajobraz pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, lecz także bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki.
 
W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno-białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. Wystąpią: Aneta Adamska, Paweł Sroka i Maciej Szukała.

20 lutego o godz. 19:30 i 21 lutego o godz. 19:00 “Przedmieście” wystawi spektakl “Otello Tonight!”.
 
Na oba spektakle obowiązkowa rezerwacja – tel. 667 714 730.
 
(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: