Zdjęcie: Teatr im. Wandy Siemaszkowej

11 lipca na Dużej Scenie odbyła się premiera „Iwony, księżniczki Burgunda” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Po premierze wręczono teatralne nagrody. 

Uroczystą premierę „Iwony…” zaplanowano na 30 marca, ale z powodu zagrożenia epidemicznego przesunięto ją – razem z obchodami 59. Międzynarodowego Dnia Teatru – na lato. W sobotni wieczór premiera doszła do skutku, a po spektaklu, którego twórcy zebrali owacje na stojąco, odbyła się gala wręczenia nagród. 

Tych było niemało, bo ludzi teatru nagrodził Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, oraz Jan Nowara, dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Nagrodę Artystyczny Znak Podkarpacia za szczególne osiągnięcia odebrał w sobotę aktor Piotr Mieczysław Napieraj. Pozostałe nagrody marszałka podkarpackiego przypadły: aktorce Barbarze Napieraj, Jolancie Rozmus, kierowniczce działu administracyjno-gospodarczego i Krzysztofowi Jawniakowi, kierownikowi działu technicznego i obsługi sceny. 

Nagrody prezydenta Rzeszowa za osiągnięcia o szczególnym znaczeniu otrzymali aktorka Dagny Mikoś i aktor Michał Chołka. Nagrody dyrektora Teatru powędrowały z kolei do aktorki Małgorzata Pruchnik-Chołka, Anety Ciźly, specjalistki ds. marketingu, i Mariana Kornagi, akustyka i specjalisty rzemiosł teatralnych.

Poznaliśmy także wyniki internetowego plebiscytu Wandy’20, w którym ulubioną aktorkę, ulubionego aktora i ulubiony spektakl po raz pierwszy wybrali widzowie. Wandami’20 nagrodzono nagrodzono Mariolę Łabno-Flaumenhaft, Michała Chołkę i spektakl „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama