Fot. MFF Nowe Horyzonty / Na zdjęciu: kadr z filmu "Berlin Alexanderplatz"
Reklama

Drugi miesiąc wakacji w kinie Zorza upłynie pod znakiem pokazów specjalnych. Do zobaczenia m.in. filmy przegapione i letnie, i animacje dla najmłodszych.

– Wakacje są idealną porą do nadrobienia zaległości – słyszymy w kinie Zorza. “Niezauważone Perły” to wakacyjny cykl filmów, które zostały przegapione przez widzów albo w ogóle nie były przez Zorzę wyświetlane. 

“Perły” wyświetlane są co czwartek o godz. 19:00. – Pokazujemy ambitne produkcje, europejskie oraz światowe kino – twierdzi Zorza. Bilety po 12 zł.

W programie na sierpień znalazły się: “DNA” (5 sierpnia), “Berlin Alexanderplatz” (12 sierpnia), “O nieskończoności” (19 sierpnia) i “Złe baśnie”.

Bajkowe Wakacje i Kino Letnie

Rzeszowskie kino oferuje też wakacyjne pokazy w plenerze. Kino Letnie mieści się w ogródku Zorzy. Seanse co wieczór o godz. 21:00. Bilety w cenie 11 zł. Program: “Korpoludki” (od 30 lipca do 5 sierpnia), “Babytheeth” (od 6 do 12 sierpnia), “Nie ma nas w domu” (od 13 do 19 sierpnia), “Arab blues” (od 20 do 26 sierpnia), “Parasite” (od 27 sierpnia do 2 września). 

W każdą sierpniową środę o godz. 10:00 i 12:00 Zorza ma z kolei propozycje dla dzieci – Bajkowe Wakacje. Bilety po 12 zł. W repertuarze: “Tom i Jerry” (4 sierpnia), “Krudowie 2: Nowa era” (11 sierpnia), “Psi Patrol – film” (18 sierpnia) oraz “Luca” (25 sierpnia). 

Rieu na wielkim ekranie

13 sierpnia o godz. 18:00 oraz 12 września o godz. 16:00 Zorza wytransmituje na wielkim ekranie koncert “Andre Rieu. Znowu razem”. 

“Znowu razem” to nowy kinowy koncert, w którym holenderski król walca zawarł ulubione fragmenty ze swoich wcześniejszych show. – Wiele z tych magicznych utworów nie było dotąd pokazywanych w kinach – zaznacza Zorza.
 
W programie koncertu są m.in. aria “Habanera” z opery “Carmen”, walc “Nad pięknym modrym Dunajem”, pieśń “Manha de Carnaval”. Bilety w cenie 30 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny).
 
Babski Wieczór
 
Na piątek, 27 sierpnia, na godz. 19:00 Zorza zaplanowała powrót Babskiego Wieczoru, a z nim przedpremierowy pokaz “Teściów” z Marcinem Dorocińskim, Adamem Woronowiczem, Izabelą Kuną i Mają Ostaszewską w rolach głównych. 
 
Film opowiada o przyjęciu weselnym – nietypowym, bo po odwołanym ślubie. Rodzice narzeczonych są początkowo w szoku. Kto zawinił? Grać muzykę? Polewać wódkę? Niebawem uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Wejściówki: 16 zł. 
 
(taz)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: