Reklama

Od dzisiaj do poniedziałku na podkarpackich drogach będą wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze będą konsekwentnie reagować na wykroczenia kierowców, które są najczęstszą przyczyną wypadków.

Podczas akcji „Sierpniowy Weekend” w ciągu czterech dni na podkarpackich drogach będzie więcej funkcjonariuszy i radiowozów. Policjanci w tym czasie spodziewają się zwiększonego ruchu, dlatego zaplanowali wzmożone kontrole.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie twierdzi, że najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji będzie dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

– Funkcjonariusze będą dbać o minimalizowanie zatorów i rozładowywanie komunikacyjnych korków. W razie potrzeby będą ręcznie kierować ruchem na drodze czy skrzyżowaniu – zapowiada KWP.

Policjanci konsekwentnie reagować będą na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków: przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych i wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego.

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego podróżowania:

– wszyscy w pojeździe – kierowca i pasażerowie muszą zapinać pasy bezpieczeństwa

– dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach

– trzeba właściwie rozmieścić i przymocować bagaż w samochodzie

– gdy panują wysokie temperatury, a wybieramy się w daleką podróż, pamiętajmy o zaplanowaniu postojów i zabraniu w podróż zapasów wody.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: