Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Sukces Bartłomieja Ciupaka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. On i jego pies „Krak” okazali się najlepsi w Polsce w wykrywaniu zapachu narkotyków. Wyprzedzili kilkanaście zespołów. 

Szkolenie, które w dniach 24-26 września odbyło się w Sulejowie, zorganizował Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych. W szkoleniu uczestniczyły zespoły przewodników z psami patrolowo-tropiącymi, patrolowymi, wyszkolonymi do wykrywania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych.

W rywalizacji brali udział przewodnicy z psami, reprezentujący policję, straż miejską, służbę celno-skarbową i Żandarmerię Wojskową. W tej edycji szkolenia brał udział zespół z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie: sierż. sztab. Bartłomiej Ciupak z psem „Krakiem”. „Krak” jest wyszkolony do wykrywania zapachów narkotyków.

– W swojej kategorii, pod okiem instruktorów, zespoły doskonaliły współpracę przewodnika z psem, rozróżnianie zapachów i pracę węchową psa – poinformował Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. Po zakończeniu szkolenia okazało się, że najwyżej oceniony został właśnie zespół rzeszowskiej komendy. Okazał się lepszy od 11 innych w tej kategorii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bartłomiej Ciupak na dzień pracuje w wydziale wywiadowczo-interwencyjnym KMP w Rzeszowie. Od czterech lat jest przewodnikiem psów służbowych. Pod jego opieką są dwa psy: wspomniany „Krak” i patrolowo-tropiący „Alf”. „Krak” jest 3-letnim psem, a od dwóch lat wspiera policjantów w pracy swoim węchem i umiejętnościami. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama