Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Sukces Bartłomieja Ciupaka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. On i jego pies „Krak” okazali się najlepsi w Polsce w wykrywaniu zapachu narkotyków. Wyprzedzili kilkanaście zespołów. 

Szkolenie, które w dniach 24-26 września odbyło się w Sulejowie, zorganizował Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych. W szkoleniu uczestniczyły zespoły przewodników z psami patrolowo-tropiącymi, patrolowymi, wyszkolonymi do wykrywania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych.

W rywalizacji brali udział przewodnicy z psami, reprezentujący policję, straż miejską, służbę celno-skarbową i Żandarmerię Wojskową. W tej edycji szkolenia brał udział zespół z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie: sierż. sztab. Bartłomiej Ciupak z psem „Krakiem”. „Krak” jest wyszkolony do wykrywania zapachów narkotyków.

– W swojej kategorii, pod okiem instruktorów, zespoły doskonaliły współpracę przewodnika z psem, rozróżnianie zapachów i pracę węchową psa – poinformował Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. Po zakończeniu szkolenia okazało się, że najwyżej oceniony został właśnie zespół rzeszowskiej komendy. Okazał się lepszy od 11 innych w tej kategorii.

Bartłomiej Ciupak na dzień pracuje w wydziale wywiadowczo-interwencyjnym KMP w Rzeszowie. Od czterech lat jest przewodnikiem psów służbowych. Pod jego opieką są dwa psy: wspomniany „Krak” i patrolowo-tropiący „Alf”. „Krak” jest 3-letnim psem, a od dwóch lat wspiera policjantów w pracy swoim węchem i umiejętnościami. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Gdzie tu jakikolwiek sukces?

    Przykład, u nas za posiadanie samej amunicji jest 8 lat! nawet gdy ma się pozwolenie na broń a policja rutynowo np. przeszukując auto znajdzie jedną sztukę amunicji innego kalibru niż na pozwoleniu = 8 lat. A w Usa w każdym spożywczaku obok majtek, keczupu, proszku do prania, jedzenia do mikrofali leży na pułkach amunicja. Zmienisz granicę i za coś za co u nas dają dyploma u nich miałbyś sprawę za nękanie i straciłbyś pracę. I jak na te wieści ma się w buzi ten „stróż prawa”?

    U nas „stróż prawa” dostaje dyplom za złapanie kogoś kto sobie posadzi na własny użytek całkowicie nieszkodliwy krzaczek marihuany a są kraje (USA i Holandia) gdzie w coffiee shopach legalnie dostępna. Za rok marihuana legalnie dostępna również w Anglii. Jak widać przyjdzie czas że trzeba będzie się wstydzić tego dyplomu i że się prześladowało ludzi którzy nikomu nie szkodzili a byli nękani.

  2. Bo to jest Policjant, który swoje psy służbowe nie zamyka w kalcie i idzie do domu. To jest człowiek który, oddaje się im jak widać w wzajemnością. Odpowoedni czlowiek na odpowiednim stanowskiku. Wiem ze psiaki ma z pasji do nich A nie dla kasy jak inni. Psy szkoli non stop. A to jest najważniejsze. Gratuluję Bartek. Życzę dalszych sukcesów.

  3. ZDELEGALIZOWAĆ GROŹNY NARKOTYK W POSTACI ALKOHOLU ETYLOWEGO!
    3 LATA ZA POSIADANIE, 5 ZA HANDEL, 8 ZA PRODUKCJĘ!

Comments are closed.