Zdjęcie: materiały organizatorów

Na zakończenie projektu „Dziewczęcy Łącznik”, w sobotę (22 października) w Millenium Hall w Rzeszowie odbędzie się pokazać mody „Jesteśmy CUDem”, który przygotuje grupa dziewczyn z rzeszowskich szkół. 

„Dziewczęcy Łącznik” realizowało Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Jego częścią były warsztaty, w których mogły uczestniczyć nastolatki, młode kobiety, chcące poznać swoje mocne strony oraz zwiększyć poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Pokaz mody „Jesteśmy CUDem” będzie zwieńczeniem warsztatów. Pokaz odbędzie się w sobotę (22 października) w Millenium Hall w Rzeszowie o godz. 17:30 na skwerze obok Pizza Hut. Zaprezentuje się kilka modelek – uczestniczek projektu.

– Wyeksponowane mają być nie tylko zewnętrzne atuty modelek, czyli ich uroda oraz ubiór, ale także wewnętrzne przymioty – pewność siebie, niezależność, akceptacja własnego „ja” – wyjaśniają twórcy „Jesteśmy CUDem”. 

Dziewczyny będą mieć na sobie stroje zaprojektowane i uszyte przez Klaudię Lewandowską – współorganizatorkę wydarzenia. Modele uszyto z ubrań ze sklepów z używaną odzieżą. Wykorzystując stare, ale wciąż przydatne materiały uczestniczki projektu chciały zadbać o aspekt ekologiczny przedsięwzięcia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pokaz poprzedzi wernisaż zdjęć modelek, które wykonano w czasie warsztatów. Goście będą mogli wówczas dowiedzieć się o idei projektu, jak i o samych spotkaniach, które poprzedziły pokaz, a które zmieniły w jakimś stopniu życie dziewczyn biorących w nim udział. 

Projekt jest finansowany przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Wydarzenie poprowadzą Alicja Grążka oraz Kornelia Konopka. Za sesje fotograficzne odpowiada Kamila Bury wraz z Irminą Kowalską.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama