Orkan Grzegorz nad Rzeszowem. Połamane drzewa, zerwany dach z ROSiR-u…

25 razy interweniowali rzeszowscy strażacy przy usuwaniu skutków silnego wiatru, który w niedzielę przechodzi przez całą Polskę. 

 

W Rzeszowie po południu ok. 14:00 Orkan Grzegorz zerwał dach z budynku Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pułaskiego. 

„Wraz z mamą byłam świadkiem zerwania dachu ROSiR-u w parku koło ulicy Cieplińskiego. Straż pojawiła się prawie natychmiast, na szczęście nikt wtedy nie przechodził alejką” – informowała nas pani Dominika, Czytelniczka Rzeszów News. 

Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej, mówił, że w wyniku zerwania dachu na budynku ROSiR-u na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Na skutek silnego wiatru i opadów deszczu w powiecie rzeszowskim strażacy w niedzielę do godz. 18:00 interweniowali już 25 razy, z czego po połowie na terenie samego Rzeszowa, jak i samego powiatu. 

Interwencje strażaków głównie polegały na usuwaniu połamanych konarów drzew, które blokowały chodniki i jezdnie. W samym Rzeszowie do takich zdarzeń dochodziło na al. Sikorskiego, ulicach Nowogrodzkiej, Świętego Rocha, Zofii Chrzanowskiej, Twardowskiego, Podkarpackiej i Staromiejskiej.

Na ulicy Hanasiewicza powalone drzewo spadło na samochód osobowy, do podobnego zdarzenia doszło na al. Kopisto przy budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Zdjęcie: Pan Kamil / Czytelnik Rzeszów News. Powalone drzewo przy al. Kopisto niedaleko Uniwersytetu Rzeszowskiego
Zdjęcie: Pan Kamil / Czytelnik Rzeszów News. Powalone drzewo przy al. Kopisto niedaleko Uniwersytetu Rzeszowskiego

W powiecie rzeszowskim strażacy usuwali połamane konary drzew w Hyżnem, Świlczy, Kielanówce, Siedliskach, Jasionce, Hermanowej i Trzebownisku. Po godz. 18:00 zostali wezwani do zerwanego dachu z garażu w Boguchwale. W Lubeni drzewo uszkodziło samochód. 

– Nikomu w tych zdarzeniach nic nie stało – mówili nam rzeszowscy strażacy. 

Silny wiatr spowodował przerwy w dostawie prądu. Na terenie regionu rzeszowskiego była awaria na linii średniego napięcia na odcinku Zaczernie – Trzebownisko. – Przerwa w dostawie prądu objęła około 900 odbiorców – przekazywał nam Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja Rzeszów. 

Meteorolodzy przewidują, że silny wiatr na terenie regionu rzeszowskiego będzie wiał z prędkością 60-80 km/h, a miejscami może dochodzić nawet do 120 km/h. Taki stan ma obowiązywać w niedzielę do ok. godz. 22:00.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie podało z kolei, że w nocy z niedzieli na poniedziałku na Podkarpaciu w rejonach podgórskich może spaść od 5 do 12 cm śniegu, a w górach do 18 cm. W górach przewidywane są zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenie obowiązuje od niedzieli od godz. 21:00 do poniedziałku do 23:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama