W ciągu dwóch najbliższych dwóch tygodni pomnik Jana Pawła II z modernizowanej ul. Jana Pawła II w Rzeszowie zostanie przeniesiony na prywatną działkę.

[Not a valid template]

 

Modernizacja ul. Jana Pawła rozpoczęła się pod koniec sierpnia. Inwestycja będzie kosztowała ok. 9,6 mln zł. Prace potrwają do grudnia br. Ich wykonawcą jest firma Skanska, która musi przesunąć także pomnik Jana Pawła II, który koliduje z prowadzonymi robotami.

W ostatnich dniach pomnik został ogrodzony pachołkami i zrobiono odkrywkę fundamentu, o czym poinformował nas internauta „Pisul Maximus”, Czytelnik Rzeszów News.

– Pomnik zostanie przesunięty w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Użyjemy do tego ciężkiego sprzętu – mówi nam Monika Froń – Dąbrowska ze Skanski.

Bez przesunięcia pomnika Jana Pawła II się nie obejdzie, bo w jego obrębie zmianie ulega układ komunikacyjny.

– Przesunięcie pomnika jest konieczne. W przeciwnym razie znalazłby się częściowo w jezdni asfaltowej, częściowo w chodniku. Ponadto, pomnik koliduje z przebiegiem teletechnicznej linii kablowej – tłumaczy Froń – Dąbrowska.

Pomnik zostanie przesunięty o około 6 m w kierunku północnym. Na czas wykonania niezbędnych prac w obrębie obecnej i docelowej lokalizacji pomnika, zostanie on umieszczony tymczasowo na prywatnej posesji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Modernizacja ul. Jana Pawła II obejmuje ponad kilometrowy odcinek – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego. Modernizowany jest również ponad 30-metrowy odcinek ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej.

Przebudowane będzie także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II.

Powstaną cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkowa, druga w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżka pieszo-rowerowa z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

Skanska wybuduje również kanalizacją deszczową i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Nowa kanalizacja jest tu konieczna z uwagi na zagrożenie dzielnicy Budziwój powodziami. Głębokie i niebezpieczne rowy wzdłuż ulic zostaną przebudowane. Mieszkańcy dzielnicy nie będą narażeni na podtopienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama