Jazda na rolkach, czy desce zimą? W Rzeszowie niebawem będzie to możliwe. Trwa zadaszanie miejskiego skateparku.

Prace nad zadaszeniem, ociepleniem i oświetleniem rzeszowskiego skateparku nieco się opóźniły, ale jak zapewniają w wydziale inwestycji urzędu miasta zostaną zakończone jeszcze w grudniu. Być może już na święta obiekt będzie mógł przyjąć amatorów jazdy na rolkach i deskorolkach po raz pierwszy zimową porą.

– Świetna sprawa. Nie możemy się doczekać. Tym bardziej, że rzeszowski park jest jednym z najnowocześniejszych i najlepszych w Polsce. A zadaszony, po Wrocławiu, będzie drugim – cieszy się Konrad Tomaka z rzeszowskiej szkółki dla przyszłych rolkarzy.

Dzięki zadaszeniu, ze skateparku będzie można korzystać przez cały rok. Zadaszenie przyjmie kształt balonu pneumatycznego. Dodatkowo będzie ogrzewany. Temperatura w środku wyniesie około 10 stopni Celsjusza. Obiekt wewnątrz będzie także oświetlony. Umożliwi to korzystanie z niego także po zmroku.

– Bardzo często rodzice nie chcieli puszczać swoich pociech do parku w chłodniejsze dni, żeby się nie przeziębiły. Teraz sami 30 i 40-latkowie dopytują, kiedy będą mogli sobie pojeździć pod zadaszeniem. Wpadają tu na chwilę po, a czasem i przed pracą – dodaje z uśmiechem Konrad Tomaka.

Wspomina, że 10-15 lat temu rolkarze czy skaterzy musieli zadowalać się murkami czy poręczami, które ulegały szybkiemu niszczeniu.

– Cieszę się, że doczekałem czasów, kiedy skateparki są niemal w każdym mieście w Polsce, ale nie przesadzę mówiąc, że nasz będzie jednak najlepszy. Dzięki zadaszeniu z pewnością będzie najtrwalszy, bo wiadomo, że szczególnie w okresie zimowym platformy do jazdy przechowywane pod gołym niebem z czasem poddają się warunkom atmosferycznym i niszczeją. Nasz park będzie służył sportowcom o wiele dłużej. No i zimą nie będziemy musieli zamieniać rolek na narty, na których skacze się podobnie. Plusem jest to, że w skateparku można to robić za darmo – podkreśla Tomaka.

Rzeszowski skatepark powstał dwa lata temu. Zajmuje powierzchnię blisko 2400 m. kw. Jego zadaszaniem zajmuje się firma z Katowic. Inwestycja będzie kosztowała miasto blisko 740 tys. zł. Zadaszenie skateparku jest jednym z 10 projektów, które są realizowane w ramach pierwszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama