Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Do 5 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie, który przez internet składał seksualne propozycje. Myślał, że ma do czynienia z dziewczynką poniżej 15. roku życia. Sprawca został zatrzymany przez rzeszowskich policjantów.

Policyjne śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 19 marca br. do Komisariatu Policji II w Rzeszowie zgłosił się mieszkaniec Rzeszowa. Wcześniej zalogował się na jednym z portali społecznościowych używając nicka, z którego wynikało, że ma 14 lat. Do rzeszowianina odezwał się dorosły mężczyzna. 

– Był przekonany, że rozmawia z nastolatką poniżej 15. roku życia. Zaproponował jej spotkanie w celu odbycia stosunku płciowego i wysłał jej zdjęcie swoich narządów płciowych – relacjonuje Edyta Lenart, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Policjanci ustalili dane internauty, którym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. 23 marca mężczyzna został zatrzymany w domu przez rzeszowskich funkcjonariuszy. – Podejrzany seksualne propozycje wysyłał przez telefon – dodaje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w w Rzeszowie.  

37-latkowi przedstawiono zarzuty nieudolnego usiłowania obcowania płciowego oraz prezentowania treści pornograficznych. Mężczyzna przyznał do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokuratura zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. 37-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama