Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Myślał, że na rzeszowskich bulwarach czeka na niego 14-latka, której składał w internecie seksualne propozycje. Zamiast nastolatki, czekali na niego policjanci. 

O tym, że 31-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego składa propozycje seksualne 14-letniej dziewczynce rzeszowscy policjanci z komendy miejskiej dowiedzieli się od internautki. To ona w sieci podawała się za 14-latkę. Na początku czerwca odpowiedziała na ogłoszenie towarzyskie. Korespondował z nią nieznany mężczyzna.

– Mimo że internautka informowała, że jest osobą bardzo młodą, 14-letnią, mężczyzna zaczął składać jej propozycje seksualne i namawiał na spotkanie. Po kilkunastodniowej korespondencji umówili się – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Do spotkania miało dojść w środę na rzeszowskich bulwarach.

Na spotkanie kobieta przyszła razem z zawiadomionymi wcześniej policjantami, którzy zatrzymali 31-latka. Policjanci zabezpieczyli jego telefony, które przeanalizują biegli. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania doprowadzenia do innych czynności seksualnych z małoletnią, składając propozycje za pośrednictwem sieci internetowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkom. Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama