Zdjęcie: Materiały prasowe

Trzema złotymi medalami i dwoma brązowymi zakończyły się dla dwóch skoczków do wody ze Stali Rzeszów Madryt Open Diving Age Groups 2020.

W stolicy Hiszpanii w dniach 31 stycznia – 2 lutego odbył się Madryt Open Diving Age Groups 2020. Zawody te dla dwóch skoczków do wody ze Stali Rzeszów – Aleksandry Błażowskiej oraz Filipa Jachima – zakończyły się zdobyciem pięciu medali: trzech złotych i dwóch brązowych

W pierwszy dzień Filip Jachim z wynikiem 423 pkt. wywalczył 3 miejsce na trampolinie 1 m. Kolejny dzień zawodów minął z kolei w blasku złota, bo trzy medale z tego kruszcu padłu „łupem” zawodników Stali Rzeszów.

Aleksandra Błażowska zwyciężyła w obu konkursach na trampolinach. Na „jedynce” zdobyła 374 pkt, a na „trójce” 373 pkt. Filip wywalczył zaś złoto w konkursie skoków z wieży uzyskując 439 pkt.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W ostatni dzień zawodów Filip Jachim do zdobytego wcześniej brązu i złota dorzucił jeszcze brązowy medal na trampolinie 1 m z wynikiem 373 pkt.

– Wyniki uzyskane przez rzeszowskich zawodników dają im kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w szkockim Edynburgu – wyjaśnia Piotr Bojda ze Stali Rzeszów Skoki do Wody. 

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama