Reklama

Po wakacyjnej przerwie wznowiła działalność Klinika Prawa w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Z bezpłatnych porad prawnych można korzystać od poniedziałku do piątku.

W Klinice Prawa pracuje obecnie ponad 80 studentów kierunku prawo w WSPiA, którzy są co najmniej na drugim roku studiów. Klinika działa od listopada 2013 r. na mocy porozumienia z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Zajmuje się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych dla najuboższych mieszkańców regionu.

W Klinice udzielana jest pomoc z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, rodzinnego, finansowego oraz prawa pracy. Porad prawnych udzielają studenci wyższych lat pod opieką m.in. prof. Czesława Kłaka, prof. Antoniego Drala czy dr Agnieszki Gałakan-Halickiej.

Przed rozpoczęciem pracy w Klinice każdy student przechodzi specjalny kurs przygotowujący do udzielania porad prawnych.

Studenci, pracujący w Klinice, zajmują się m.in. wydawaniem opinii prawnych w indywidualnych sprawach z zakresu prawa administracyjnego, podatkowego i cywilnego.

Klinika Prawa mieści się na parterze Budynku A WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Z bezpłatnej pomocy prawnej studentów uczelni można korzystać w poniedziałek, środę i piątek od godziny 10:00 do 14:00 oraz we wtorek i czwartek w godzinach od 14:00 do 18:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: