Reklama

Drewniana figura św. Jana, skradziona 15-lat temu z kapliczki we Wrzawach w gminie Gorzyce w powiecie tarnobrzeskim, została odnaleziona w Rzeszowie. Czy zarzuty w tej sprawie usłyszy właściciel antykwariatu?

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gorzycach. W miniony weekend dowiedzieli się, że skradziona rzeźba św. Jana Nepomucena znajduje się w jednym z antykwariatów w Rzeszowie.

Jak informuje Beata Jędrzejewska-Wrona z policji w Tarnobrzegu, drewniana blisko metrowa figura stała w kapliczce w pobliżu kościoła we Wrzawach w gminie Gorzyce. Z ustaleń policjantów wynikało, że rzeźbę skradziona 15 lat temu, a teraz właściciel jednej z rzeszowskich galerii wystawił ją do sprzedaży za 3,5 tys. zł.

Policjanci z Gorzyc wspólnie z policjantami z Rzeszowa zaczęli ustalać sprawców kradzieży figury i gdzie ewentualnie mogła ona zostać ukryta. Pierwsze kroki skierowali do właściciela rzeszowskiego antykwariatu. Trop okazał się właściwy.

– Rzeźba św. Jana po odnalezieniu została przewieziona do Wrzaw i okazana mieszkańcom, którzy potwierdzili, że jest to figura, która stała w kapliczce – twierdzi Beata Jędrzejewska-Wrona.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policja nie zdradza, gdzie dokładnie w Rzeszowie odnaleziono skradzioną figurę. – Nie wykluczamy, że właścicielowi antykwariatu zostanie przedstawiony zarzut paserstwa – dodaje Jędrzejewska-Wrona.

Policjanci jednocześnie dziękują mieszkańcom Wrzaw za to, że pomogli funkcjonariuszom w odnalezieniu zabytkowej figury św. Jana.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama