Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Zgodnie z zapowiedziami, w sierpniu zakończyła się rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie. Inwestycja kosztowała 5,6 mln zł. 

Rozbudowa skrzyżowania przy restauracji McDonald’s trwała od września ub. r. Aby wyjechać z Mieszka I na Lwowską w kierunku centrum miasta, kierowcy przejeżdżali przez dwa pasy, przepuszczali auta jadące z przeciwnej strony i stali na środku skrzyżowania

Rozbudowa skrzyżowania miała ten problem rozwiązać i poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Na skrzyżowaniu zamontowano sygnalizację świetlną, przebudowano ul. Lwowską na odcinku o długości 270 m, wybudowano też chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe.

Wykonawca przebudował zatoki autobusowe i sieci podziemne. Z kolei Mieszka I przebudowano na 120-metrowym odcinku. – Podbudowę drogi wzmocniono, powstały chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa – informuje Artur Gernand z rzeszowskiego magistratu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Inwestycja była dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Do rozbudowy skrzyżowania 200 tys. zł dołożyła także firma Frac.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama