Dwie firmy walczą o przebudowę skrzyżowania ul. Granicznej z al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Powstanie prawoskręt i zawrotka.

[Not a valid template]

 

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie otrzymał oferty od Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów z Rzeszowa oraz firmy Strabag. Oferta MPDiM opiewa na kwotę 730 tys. zł, a Strabagu na 833 tys. zł.

– Obie mieszczą się w kwocie, jaką mamy zaplanowaną na tę inwestycję – ok. 850 tys. zł. W tej chwili oferty analizujemy. Wyboru dokonamy w tym tygodniu – zapowiada Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Potem wybór wykonawcy będzie musiał się uprawomocnić.

Zarówno MPDiM, jak i Strabag dają 7-letnią gwarancję robót. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.

Budowa prawoskrętu jest ważna szczególnie dla mieszkańców os. Drabinianka. Chodzi o skrzyżowanie ul. Granicznej z al. Powstańców Warszawy w pobliżu hipermarketu Tesco. Przy wyjeździe z Granicznej obecnie jest tylko jeden pas ruchu. Rano i po południu kierowcy stoją w niemiłosiernych korkach, by wjechać na al. Powstańców Wa-wy.

– Przy ul. Granicznej wybudujemy dodatkowy kilkudziesięciometrowy prawoskręt i przebudujemy sygnalizację świetlną. Kierowcom łatwiej będzie się włączać do ruchu na Powstanców Wa-wy – mówi dyrektor Świder.

– Ponadto, za sygnalizacją zostanie wykonana zawrotka około 100 metrów przed rondem, na którym krzyżują się ulice: Powstańców Wa-wy, Sikorskiego, Armii Krajowej i Rejtana. Dzięki zawrotce rondo będzie odciążone, a kierowcy nie będą musieli jechać aż do ronda, żeby nawrócić – dodaje szef MZD.

Oprócz budowy prawoskrętu i zawrotki powstaną także nowe chodniki i ścieżka rowerowa.

Przebudowa skrzyżowania ul. Granicznej i Powstańców Wa-wy to kolejna inwestycja, która ma upłynnić ruch na tej drugiej ważnej ulicy w Rzeszowie. We wrześniu drogowcy zaczęli wydłużać prawoskręt od ul. Kwiatkowskiego w kierunku Powstańców Wa-Wy.

26 października MZD otworzy z kolei koperty z ofertami firm, które chcą wybudować drogą łączącą ulice Nowowiejską z Powstańców Warszawy. Chodzi o tereny dawnych ogródkowych działkowych „Nasz Gaj”, gdzie trwa budowa nowego osiedla mieszkaniowego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama