Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Na przebudowanym skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Okulickiego trwają ostatnie prace porządkowe. Jest już nowa sygnalizacja i łatwiej będzie włączyć się do ruchu z ul. Osmeckiego.

Przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego rozpoczęła się w styczniu br. Ma usprawnić ruch na tym skrzyżowaniu, a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego, przy którym zamontowano sygnalizację świetlną. Dzięki niej kierowcy wyjeżdżający z Osmeckiego będą mogli bez problemu włączać się do ruchu na al. Wyzwolenia. 

– Bez świateł, skręt w lewo był bardzo niebezpiecznym manewrem, na co mieszkańcy zwracali nam uwagę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prace trwały prawie rok, ponieważ przebudowane zostało samo skrzyżowanie i cztery jego wloty: południowy (al. Okulickiego), wschodni (al. Wyzwolenia), północny i zachodni (al. Wyzwolenia). Powstały nowe prawoskręty na ul. Osmeckiego i al. Wyzwolenia, przy zjeździe z Wyzwolenia na Okulickiego, oraz z al. Okulickiego na Wyzwolenia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Ale to nie koniec. Częściowo przykryto potok Przyrwa, przebudowano także ścieżki rowerowe i chodniki, trzy zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, zamontowano nowe światła i powstały przejazdy rowerowe.

Roboty już się zakończyły, trwają ostatnie prace porządkowe, wprowadzany jest nowy program sygnalizacji świetlnej. Przebudowa kosztowała nieco ponad 8,2 mln zł i została dofinansowana z pieniędzy unijnych. 

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama