Reklama

Poniedziałkowy śnieg zaskoczył na drogach rzeszowskich kierowców. Do wieczora doszło w mieście do 29 kolizji. Służby drogowe zapewniają, że są już gotowe do zimy.

[Not a valid template]

 

Do wypadku w Rzeszowie doszło przed godz. 17:00 na ul. Witosa. 25-letnia kierująca Audi3 zajechała drogę 32-letniej kierującej A4 podczas zmiany pasa ruchu. Doszło do zderzenia aut. W wypadku ranna została 32-latka.

Śnieg, który pojawił się rano na rzeszowskich drogach, zaskoczył kierowców. Szybko stopniał, zostawiając na ulicach śliską breję. Rzeszowska policja do godz. 22:00 doliczyła się 29 kolizji.

– W dużym stopniu do zdarzeń drogowych mogły się przyczynić warunki atmosferyczne – mówi podkom. Jacek Kocan z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Za zimowe utrzymanie dróg w Rzeszowie będzie w tym sezonie ponownie odpowiadało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Jego prezes Juliusz Sieczkowski twierdzi, że w poniedziałek na było potrzeby wysyłania na rzeszowskie ulice ciężkiego sprzętu.

– Mamy tysiąc ton soli drogowej. Standardowo podczas zimy wysyłamy na ulice 6-8 pługopiaskarek, ale jeśli będzie taka potrzeba to nawet 12. Do utrzymania dróg powinniśmy być gotowi od 1 listopada, ale my już jesteśmy. Gdyby w lipcu padał śnieg, też byśmy sobie poradzili – mówi prezes Sieczkowski.

Policja apeluje do kierowców, by zachowali ostrożność podczas jazdy. – Na śliskiej nawierzchni droga hamowania będzie dłuższa niż normalnie i można także tracić przyczepność – dodaje Kocan.

Meteorolodzy zapowiadają, że wtorek w Rzeszowie będzie mglisty, pochmurny i wietrzny. Temperatura ma wynieść 7 st. C, możliwe są także niewielkie opady deszczu.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama