150 tys. zł kosztowała budowa slalomu parku pod Mostem Zamkowym w Rzeszowie. Rolkarze mogą już niego korzystać.

[Not a valid template]

 

Pod Mostem Zamkowym pomiędzy jego filarami wylany został asfalt, ale na tym nie koniec inwestycji. Na wiosnę miasto wyda kolejne 30 tys. zł na oświetlenie oraz przenośne bandy i bramki do hokeja.

Inwestycja okazała się być droższa niż zakładano. Początkowo mówiono, że slalom park będzie kosztował 70 tys. zł. Na czerwcowej sesji radni zdecydowali, że na inwestycję przeznaczą 130 tys. zł. Ostatecznie koszt budowy slalom parku wyniósł 150 tys. zł.

O jego budowę, którą wykonała firma Drozdbud z Rymanowa Zdroju, zabiegali członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Rolkowego, którzy w maju zorganizowali happening, który pokazał, jak bardzo zależy rolkarzom, by mieć profesjonalne miejsce do jazdy.

– To idealne miejsce. Jest ogromna przestrzeń. Mamy darmowe zadaszenie, darmowe oświetlenie i mamy darmową klimatyzację – mówił Konrad Tomaka z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Rolkowego.

Budowa slalom parku miała być zrealizowana jeszcze przed wakacjami, ale okazało się, że trzeba było przygotować dokumentację projektową, co skutecznie wydłużyło czas realizacji inwestycji.

(wb)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama