Fot. KPP Jasło. Na zdjęciu wypadek w Dębowcu w powiecie jasielskim. Kierowca cinquecento prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i dachował. Do szpitala trafili kierowca i pasażerka samochodu.
Reklama

Już ponad 30 kolizji na podkarpackich drogach odnotowali od rana w środę policjanci. Do kierowców apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

– Dziś rano w wielu miejscach Podkarpacia jezdnie pokryte były cienką, bardzo zdradliwą warstwą lodu. Na drogach naszego regionu panują trudne warunki. Mimo, że jezdnie wydają się suche, w wielu miejscach pokryte są cienką warstwą lodu, przez co jest bardzo ślisko – poinformowała Anna Klee z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Od rana podkarpaccy policjanci odnotowali ponad 30 kolizji, doszło też do kilku poważniejszych zdarzeń. Na terenie powiatu rzeszowskiego rano doszło do trzech wypadków. Ok. godz. 7:00 w Wólce Podleśnej w gminie Trzebownisko 30-letni mieszkaniec Łańcuta, który kierował audi, stracił panowanie nad samochodem.

– Zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z 41-letnim kierującym fordem, mieszkańcem powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala – mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

20 minut później także w Wólce Podleśnej doszło do kolejnego wypadku. –  37-letnia mieszkanka powiatu łańcuckiego, która kierowała fordem, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w przystanek autobusowy. Obrażeń doznała pasażerka forda. Z obrażeniami ciała przewieziono ją do szpitala – dodaje Szeląg.

Do trzeciego wypadku na terenie powiatu rzeszowskiego doszło w miejscowości Futoma w gminie Błażowa.  37-letni kierowca mazdy, cofając z posesji na drogę powiatową, potrącił 73-letnią kobietę. Piesza została ranna, trafiła do szpitala.

W samym Rzeszowie jak dotychczas policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń drogowych.

Podkarpaccy funkcjonariusze poinformowali właśnie o wypadku w Krośnie na ulicy Podkarpackiej. Na drodze krajowej nr 28 doszło do zdarzenia czterech pojazdów. Jedna osoba została ranna. Prawy pas w kierunku Jasła był zablokowany. Ruch odbywa się już bez utrudnień. 

Meteorolodzy zapowiadają na dziś obfite opady deszczu. – Mokra nawierzchnia – to śliska nawierzchnia – przypomina policja. – Dodatkowo w wielu miejscach na obrzeżach jezdni i poboczach zalega jeszcze pośniegowy lód – dodaje Anna Klee.

– Zdejmijmy nogę z gazu, na tak śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zachowajmy także bezpieczne odległości między pojazdami, wystarczy chwila nieuwagi, by zatrzymać się na poprzedzającym nas samochodzie – radzą policjanci.

Jutro rano na drogach naszego województwa także zapowiadana jest gołoledź. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: