Reklama

Na platformie konsultacyjnej „Dobre Pomysły” miasto Rzeszów pyta internautów, jakie miejsca w plenerze warto wyznaczyć na ślub.

1 marca weszła w życie zmiana w przepisach, która umożliwia wzięcie ślubu w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego, także w dowolnym miejscu.

Ślub w plenerze można wziąć również w Rzeszowie, a mieszkańcy mają możliwość przesłania własnych propozycji na miejsce zawarcia związku małżeńskiego. Autorzy najlepszych lokalizacji otrzymają zestawy gadżetów.

Na platformie konsultacyjnej miasta Rzeszowa „Dobre Pomysły” pojawił się nowy projekt. Do 31 marca br. można sugerować ciekawe lokalizacje na terenie Rzeszowa, w których można wziąć ślub.

– Proponowane miejsce musi być bezpieczne i poważne – zaznacza Magdalena Kurcz z agencji, która obsługuje komunikację social media Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Na platformie „Dobre Pomysły” zgłoszono już pierwsze pomysły. „Moim zdaniem, bardzo uroczym miejscem – prawie, że w Rzeszowie – jest Góra Magdalenka w Malawie. Ponadto jest tam zabytkowy kościółek” – proponuje Magdalena.

Ktoś inny zaproponował Lisią Górę. „Przepiękne miejsce. Tam byliśmy na drugiej randce z moim mężem. Cisza, spokój piękne widoki, romantycznie” – czytamy na platformie.

„Na miejsce ślubów w plenerze doskonale nadaje się pałacyk Wodzickich położony w parku w Tyczynie, perełka Podkarpacia, choć mało znany” – to kolejna propozycja.

Przed wejściem w życie nowych przepisów miejscy urzędnicy zapowiadali, że w kwietniu będzie gotowa lista miejsc, w których będzie można wziąć ślub w plenerze. Wśród potencjalnych miejsc wymienia się okrągłą kładkę, fontannę multimedialną, rzeszowski skatepark, zalew i Rynek.

Teraz ratusz postanowił o opinie zapytać internautów. Link do projektu na platformie „Dobre Pomysły” dostępny jest TUTAJ. Trzeba pamiętać, że za tradycyjny ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego płaci się 84 zł, zorganizowane ślubu w plenerze to wydatek 1000 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: