Kierowcy autobusów oraz samochodów ciężarowych zmierzający w stronę Rzeszowa zyskali wreszcie komfort i bezpieczeństwo podczas włączania się do ruchu. Po wielomiesięcznych staraniach uciążliwe słupki drogowe znajdujące się w Nienadówce Górnej zostały przesunięte.
Problem dotyczył skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w rejonie budowy drogi S19, przy skręcie w kierunku stolicy województwa.
Przypomnijmy, że ostatnio na Rzeszów News pisaliśmy o rekordowych wydatkach na S19: Rekordowe wydatki na ekspresówki w Polsce. Trasa S19 na Podkarpaciu na czele inwestycyjnych stawek.
Słupki utrudniające wyjazd na S19 przesunięte
Jak relacjonuje Małgorzata Budzyń, radna powiatu rzeszowskiego, sprawa wymagała długich działań:
– Od czerwca br. podejmowałam działania w sprawie utrudnionego wyjazdu z Nienadówki Górnej, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w rejonie budowy drogi S19, przy skręcie w kierunku Rzeszowa. Problem zgłosił mieszkaniec Nienadówki. Ustawione w tym miejscu słupki drogowe ograniczały przestrzeń potrzebną do wykonania manewru, szczególnie autobusom i samochodom ciężarowym. Po kilku miesiącach starań słupki zostały przesunięte, co wyraźnie poprawiło warunki wyjazdu. Serdecznie dziękuję Panu Karol Ożóg – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, za pomoc i życzliwe podejście do zgłoszonej przeze mnie sprawy.
Dzięki owocnej współpracy samorządowej oraz szybkiej reakcji odpowiednich instytucji udało się rozwiązać problem, który mocno dawał się we znaki kierowcom dużych pojazdów. (am)
Czytaj więcej:
Kolizja osobówki z motocyklem? Nie, tym razem busa! Zablokowany pas i utrudnienia
![Dramatyczne chwile na Solinie. Służby wyciągnęły z wody pięć osób [ZDJĘCIA] wywrócona łódka Solina](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wywrocona-lodka-Bieszczadzkie-WOPR-FB-5-218x150.jpg)

![“Grafficiarz” na dachu 11-piętrowego bloku. Policjanci obawiali się najgorszego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/grafficiarz-jaslo4-218x150.jpg)

![Kulisy nocnej obławy na uciekinierów. Obława w podczerwieni: sceny jak z Predatora [ZDJĘCIA] obława podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/zatrzymanie-uciekinierow-podkarpacie-218x150.png)
![Zderzenie dwóch samochodów na DK84 na Podkarpaciu. Są ranni [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-stefkowa-osp-stefkowa0-218x150.jpg)

![Niepowetowane straty w skansenie. W nocy spłonął kościół pw. św. Mikołaja [ZDJĘCIA] pożar w skansenie sanok](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-skansenu-kosciola-sanok-03-218x150.jpeg)











![218 km/h na Moście Mazowieckiego w Rzeszowie. Jest nagranie z bolidu Igora Polaka [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/igor-polak-formula4-218x150.jpg)









![150 macew, 1500 zamordowanych i prawie 50 wolontariuszy. Żydowski cmentarz uporządkowany [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ulanow-cmentarz-zydowski-1-218x150.jpg)


![Pierwsze takie muzeum na świecie. Podkarpacka perła turystyczna przejdzie wielką metamorfozę [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/muzeum-bobrka-modernizacja-218x150.jpg)






![Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej już od 1 września. Którędy pojadą autobusy? [TRASY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/autobus-rzeszow1-218x150.jpg)
![Dramatyczne chwile na Solinie. Służby wyciągnęły z wody pięć osób [ZDJĘCIA] wywrócona łódka Solina](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wywrocona-lodka-Bieszczadzkie-WOPR-FB-5-100x70.jpg)


