Zdjęcie: Służba Więzienna
Reklama

Wbrew pojawiającym się informacjom, w sobotę w całym kraju nie zawyją syreny alarmowe w hołdzie zmarłej 39-letniej psycholożki Zakładu Karnego w Rzeszowie. Ale Służba Więzienna inaczej uczci pamięć o Bogumile Bieniek-Pasierb.

Pogrzeb Bogumiły Bieniek-Pasierb odbędzie się w sobotę (26 lutego) o godz. 14:00 na Cmentarzu Parafialnym Kościoła Rzymskokatolickiego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata-Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim. 

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że w całym kraju o godz. 14:00 zawyją syreny w hołdzie psycholożki. Zaprzecza temu jednak Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości, który nadzoruje polskie więziennictwo. 

„W czasie wojny na Ukrainie sygnały alarmowe muszą służyć jednemu celowi, nie mogą dezorientować społeczeństwa” – napisał na Twitterze Michał Woś. 

Służba Więzienna poinformowała, że jej funkcjonariusze w całej Polsce w dniu pogrzebu, punktualnie o 14:00 na trzy minuty włączą sygnały świetlne i dźwiękowe w samochodach służbowych zaparkowanych przed zakładami karnymi i aresztami śledczym. 

Bogumiła Bieniek-Pasierb została zamordowana we wtorek na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie. Podejrzanym jest 37-letni Artur R., jeden z tymczasowo aresztowanych. Podczas konsultacji psychologicznej zadał psycholożce ciosy nożyczkami w okolice szyi. 

Po tragedii, funkcjonariusze ZK uruchomili zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny tragiczniej zmarłej Bogumiły Bieniek-Pasierb. Zbiórka trwa do 31 marca. Pieniądze można wpłacać na konto: 50 8642 1184 2018 0037 6378 0003, tytuł przelewu: Pomoc rodzinie Bogusi. 

Bogumiła Bieniek-Pasierb osierociła dwójkę małych synów. Ministerstwo Sprawiedliwości już przyznało rodzinie pomoc finansową: rentę rodzinną w wysokości 7500 zł miesięcznie i zwrot kosztów nauki do 10 tys. zł rocznie. 

Bogumiła Bieniek-Pasierb została pośmiertnie awansowana na stopień majora. W rzeszowskim Zakładzie Karnym pracowała od 2010 roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama