Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Dramatyczne skutki wypadku podczas prac gospodarczych w podłańcuckiej Kosinie. 23-letniego pracownika gospodarstwa rolnego przysypały znajdujące się w silosie ziarna kukurydzy. Mężczyzna nie przeżył. 

Policja w Łańcucie o wypadku została poinformowana w sobotę tuż po godz. 9:00. Funkcjonariusze ustalili, że 23-letni mieszkaniec Kosiny pracował przy załadunku ziaren kukurydzy z silosu na samochód ciężarowy. Podczas pracy urządzeń podających najprawdopodobniej wszedł do środka silosu, skąd samodzielnie nie mógł się wydostać.

– Na pomoc wciąganemu przez lej kukurydzy mężczyźnie ruszył sąsiad, do którego 23-latek zdążył jeszcze zadzwonić. Przybyły na miejsce mężczyzna zauważył już tylko wystające z kukurydzy ręce. Pomimo prób nie był on wstanie samodzielnie wyciągnąć zasypanego mężczyzny i na miejsce wezwał pomoc – poinformowała łańcucka policja. 

Na miejsce wezwano strażaków, którzy wycięli otwory u podnóża silosu, dzięki czemu udało się wydostać na zewnątrz nieprzytomnego mężczyznę. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, życia 23-latka nie udało się uratować.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama