Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Prokuratura przedstawiła zarzuty 49-letniemu Sławomirowi D. w związku ze śmiercią 84-letniej Krystyny S., mieszkanki Hyżnego.

Jak poinformowała nas we wtorek Magdalena Ziemba-Kołacz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, Sławomir D. podczas przesłuchania złożył obszerne wyjaśnienia. Mieszkańcowi Hyżnego przedstawiono dwa zarzuty.

– Usiłowania doprowadzenia kobiety do obcowania płciowego i nieumyślnego spowodowania jej śmierci. Mężczyzna przyznał się do winy – dodaje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Sławomir D. został zatrzymany w poniedziałek. Kilka godzin wcześniej w Hyżnem niedaleko Rzeszowa, w jednym z domów odkryto ciało 84-letniej Krystyny S. Znalazł je siostrzeniec ofiary i powiadomił policję. 

Z pierwszych ustaleń wynikało, że kobieta padła ofiarą zabójstwa, a tłem mogły być sprawy rabunkowe. Do wieczora na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem dwóch prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Chciał zgwałcić staruszkę

We wtorek prokuratura podała, że w niedzielę wieczorem, 14 maja, Krystyna S. wpuściła do domu Sławomira D. Mężczyzna miał jej pomóc „w wykonaniu jakichś czynności domowych”. Z ustaleń śledczych wynika, że 49-latek postanowić odbyć stosunek płciowy ze staruszką. 

Kobieta broniła się przed swoim oprawcą. Ten uderzył ją w twarz bliżej nieustalonym przedmiotem tępokrawędzistym. Krystyna S., upadając, uderzyła głową o stół i straciła przytomność. Mężczyzna próbował ją zgwałcić. 

– Sprawca opuścił dom ofiary, zabierając z lodówki artykuły spożywcze. Wyjście sprawcy z domu ofiary zarejestrowały kamery zainstalowane na sąsiednim budynku, a dodatkowo został on zauważony przez jednego z sąsiadów – podała prokuratura. 

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono m.in. bokserki sprawcy. Sławomir D. był wcześniej karany m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Prokuratura nie wyklucza, że zmieni zarzuty podejrzanemu po sekcji zwłok. Ta odbędzie się 16 maja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama