Zdjęcie: KWP Rzeszów

Dopiero wyniki badań toksykologicznych odpowiedzą na pytanie o przyczyny śmierci 24-letniego Kacpra Rz. z Rzeszowa, którego zwłoki znaleziono w niedzielę wieczorem. 

W poniedziałek na polecenie Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie została przeprowadzona sekcja zwłok Kacpra Rz. Ciało 24-latka znaleziono w niedzielę wieczorem na granicy Rzeszowa i gminy Krasne, kilkaset metrów od domu mężczyzny. Kacper Rz. zaginął 14 czerwca br. Wyszedł z domu, nie mówiąc rodzinie, gdzie idzie. 

– Sekcja zwłok wykluczyła powstanie urazu mechanicznego, a to oznacza, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Aby poznać przyczyny zgonu 24-latka konieczne są dodatkowe badania toksykologiczne. Zwłoki znajdowały się w dość posuniętym rozkładzie. Sprzyjała temu wysoka temperatura w ostatnich dniach. Do badań zostały pobrane wycinki ciała – mówi Piotr Pawlik, szef rzeszowskiej prokuratury. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prokuratura spodziewa się, że wyniki badań toksykologicznych otrzyma się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Badania zostaną przeprowadzone w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. prof. dr. Jana Sehna w Krakowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama