Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Na trzy miesiące zostali aresztowani dwaj mężczyźni w wieku 24 i 33 lat, którzy brali udział w libacji alkoholowej w Leżajsku. Od kilkudziesięciu ciosów nożem zginął 52-latek. 

18 września, tuż przed godz. 22:00, leżajscy policjanci zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na terenie Leżajska, w wersalce znaleziono ludzie zwłoki z ranami kłutymi. Na miejsce pojechała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem. W mieszkaniu przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady i przedmioty mające związek ze zdarzeniem. 

Leżajscy kryminalni ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 września. Podczas libacji alkoholowej, 52-letni mężczyzna (uczestnik imprezy) został zaatakowany przez 24-latka. – Wielokrotnie go uderzył i kilkadziesiąt razy zranił nożem. Następnie ciało mężczyzny umieszczono w wersalce – relacjonuje Tomasz Potejko, rzecznik policji w Leżajsku. 

Z kolejnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 24-latek i jego 33-letni kolega ukradli 52-latkowi klucze do jego mieszkania, a potem do niego się włamali. – Z mieszkania ukradli pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Za skradzione pieniądze wynajęli apartament w jednym z rzeszowskich hoteli, gdzie zostali namierzeni i zatrzymani – dodaje Tomasz Potejko. 

24-letni mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią człowieka oraz kradzież z włamaniem. 33-latek z kolei dostał prokuratorskie zarzuty za to, że nie powiadomił organów ścigania o przestępstwie oraz kradzież z włamaniem. Młodszy z mężczyzn będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W piątek Sąd Rejonowy w Leżajsku zdecydował, że obaj podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama