Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w środę wieczorem w miejscowości Dąbrowa w gminie Świlcza w powiecie rzeszowskim. 

Wypadek wydarzył się po godz. 20:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 47-letni mieszkaniec gminy Świlcza został potrącony przez 34-letniego mieszkańca tej samej gminy, który kierował BMW i jechał od Będziemyśla w kierunku drogi krajowej nr 94.

– Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mimo udzielonej mu pomocy, pieszy, niestety, zmarł – mówi podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Ciało 47-latka, na polecenie prokuratora, zabezpieczono do badań sekcyjnych. Kierowca BMW był trzeźwy. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku.

Policjanci przypominają pieszym o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jesienna aura sprawia, że szybciej zapada zmrok, który w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi powoduje, że piesi są mniej widoczni dla kierowców.

– Każda osoba, która o świcie, czy zmierzchu porusza się po drodze powinna mieć przy sobie elementy odblaskowe. Nawet najdrobniejszy element odblaskowy, taki jak smycz do kluczy, czy zawieszka, sprawią, że będziemy lepiej widoczni – podkreślają funkcjonariusze.

Widoczni na drodze, czyli właściwie oświetleni powinni być także rowerzyści i motorowerzyści.

Policjanci apelują także do kierowców, by pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych i szkół oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: