44-letni mężczyzna zmarł na skutek zatrucia tlenkiem węgla, a dwie osoby z objawami zatrucia toksycznym czadem trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło dzisiaj (9 grudnia) po godz. 1:00 w nocy w Trzcianie w powiecie rzeszowskim.

– Źródłem czadu najprawdopodobniej był piec węglowy, którym dogrzewano jedno z pomieszczeń w domu jednorodzinnym. Stężenie tlenkiem węgla kilkakrotnie przewyższało dopuszczalne normy – poinformował młodszy brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak wstępnie ustalili policjanci, na dziwnie śpiącego 44-letniego mężczyznę zwrócił uwagę jego brat. Gdy nie udało się go obudzić, wezwał służby ratunkowe.  Lekarz stwierdził zgon, podając za prawdopodobną przyczynę zaczadzenie.

Podtruciu ulegli matka i brat zmarłego, którzy zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali na dalszym leczeniu.

Miejsce zdarzenia zabezpieczyła policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia i źródło czadu. Decyzją prokuratora ciało zmarłego mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Tylko w ten w weekend w naszym regionie do szpitali z objawami zatrucia czadem trafiło siedem osób. W tym roku do interwencji związanych z tym toksycznym gazem podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już około 150 razy. 87 osób trafiło do szpitali, natomiast 5 zginęło.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama