Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rozbiórka hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie daje się we znaki okolicznym mieszkańcom i pracownikom pobliskich firm. 

Pani Agnieszka pracuje na ul. Słowackiego. „Od kilku dni w centrum Rzeszowa, m.in. na ulicach Słowackiego i 3 Maja czuć chemiczny zapach. Nie da się po prostu oddychać, ani otworzyć okna w pracy” – zaalarmowała nas Czytelniczka. 

Dzwoniła do Straży Miejskiej, tam ją odesłano do wydziału środowiska. Od urzędników usłyszała, by dzwoniła do… Straży Miejskiej. Koło się zamyka. Marek Kruk, zastępca komendanta rzeszowskiej SM, mówi, że funkcjonariusze nie zbagatelizowali sygnału. 

– Nasi funkcjonariusze w środę interweniowali. Byli na terenie budowy przy I LO, gdzie rozbierana jest stara hala sportowa. To stamtąd unosi się nieprzyjemny zapach. Pracownicy tną belki, stare palety, kątowniki – mówi nam Marek Kruk. 

Advertisement

I zapewnia, że na terenie budowy nikt nie spala żadnych odpadów i nie składuje materiałów niebezpiecznych czy chemikaliów. Strażnicy mają związane ręce, bo nie badają poziomu smrodu. Nie regulują tego żadne przepisy. 

– Uciążliwości jakiś czas jeszcze będą. Trzeba przeczekać okres rozbiórki hali – mówi Marek Kruk. Rozbiórka starej hali I LO przy ulicy 3 Maja rozpoczęła się 11 maja i ma potrwać do końca czerwca. Od lipca ma ruszyć budowa nowego obiektu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama