Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Krzysztof Sobolewski
Reklama

Podkarpackie akcenty zmian we władzach PiS. Poseł Krzysztof Sobolewski został sekretarzem generalnym partii, a europoseł Tomasz Poręba ponownie zasiada w Komitecie Politycznym.

Zmiany we władzach PiS przeprowadzono podczas niedzielnego posiedzenia Rady Politycznej PiS, które odbyło się w Warszawie. Dzień wcześniej Jarosława Kaczyńskiego ponownie wybrano na prezesa partii. Ma to być jego ostatnia kadencja.

W niedzielę PiS kontynuował personalne układanki. Do zarządu PiS wybrano premiera Mateusza Morawieckiego, który zastąpił Adama Lipińskiego. Lipiński zrezygnował z zasiadania we władzach PiS, gdy jesienią ub. r. został wybrany na wiceprezesa NBP. 

Oprócz Morawieckiego, wiceprezesami PiS ponownie zostali: Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak, Beata Szydło, Antonii Macierewicz i Mariusz Kamiński. Rada Polityczna PiS wybrała także Krzysztofa Sobolewskiego, rzeszowskiego posła, na sekretarza generalnego. 

Sobolewski w ostatnich latach był szefem Komitetu Wykonawczego PiS, należy do „żołnierzy” Kaczyńskiego. PiS postanowił zlikwidować stanowisko szefa KW, przywrócił funkcję sekretarza generalnego, którym do 2008 roku był Joachim Brudziński.  

Sekretarzem będzie Krzysztof Sobolewski. To polityk, który większość kariery politycznej spędził w Warszawie. Karierę zaczynał w przemyskim biurze poselskim Marka Kuchcińskiego, w latach 2005-2007 był doradcą wicewojewody Dariusza Iwaneczki.

Potem Sobolewski przeniósł się do Warszawy. Najpierw pracował w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej, następnie w latach 2014-2018 był radnym warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Od 2018 roku był szefem Komitetu Wykonawczego PiS. 

Rok później Sobolewski z pierwszego miejsca rzeszowskiej listy PiS dostał się do Sejmu.  

Podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS zapadły także zmiany personalne w Komitecie Politycznym partii Kaczyńskiego. Wypadło z niego część europosłów. Ale nie dotyczy to m.in. podkarpackiego europosła PiS Tomasza Poręby. 

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Tomasz Poręba (na pierwszym planie)

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama