Grafika: Diana Podeszwik

„Uwaga, Tu Obywatele” organizują w Rzeszowie wiec poparcia dla walczących o wolną i demokratyczną Białoruś. 

Wiec odbędzie się w piątek (14 sierpnia) o godz. 18:00 na Rynku. Organizatorzy zachęcają do udziału w nim wszystkich rzeszowian, którym nie jest obojętny los naszych wschodnich sąsiadów. 

„Obrazy z Białorusi, które docierają do nas od niedzielnego wieczora, napełniają przerażeniem i smutkiem, a jednocześnie głębokim podziwem i szacunkiem dla społeczeństwa i narodu białoruskiego” – piszą działacze „Uwaga, Tu Obywatele”, którzy organizują manifestację w Rzeszowie.

Ich zdaniem ogromna odwaga tysięcy Białorusinów, którzy są prześladowani, aresztowani i bici, domaga się reakcji rzeszowian. – Dlatego chcemy wyrazić naszą solidarność ze wszystkimi, którzy walczą o wolną i demokratyczną Białoruś – przekazują organizatorzy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rzeszów nie jest pierwszym dużym polskim miastem, w którym organizowane są wiece wsparcia dla Białorusinów. Podobne odbyły się już m.in. w Warszawie i Szczecinie.

Manifestacja w Rzeszowie odbędzie się w związku z falą protestów na Białorusi po sfałszowaniu wyników niedzielnych wyborów na prezydenta Białorusi. Ponownie wygrał je Aleksander Łukaszenka, który rządzi krajem od 26 lat. Zdobył on 80 procent głosów. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama